عمده آسیب‌دیدگان چهارشنبه‌سوری جوانان و نوجوانان هستند

مدیر شبکه بهداشت و درمان تفرش گفت: پیش‌بینی‌های لازم جهت آمادگی کامل در بیمارستان والفجر و فوریتهای پزشکی 115 جهت مواجه با مصدومین احتمالی حوادث چهارشنبه آخر سال انجام شده است.

دکتر جعفری در گفتگو با خبرنگار گروه سلامت پایگاه خبری تحلیلی «ندای تفرش»، با بیان اینکه عمده آسیب دیدگان چهارشنبه سوری جوانان و نوجوانان هستند، گفت: خانواده‌ها بایستی بر رفتار فرزندانشان نظارت داشته باشند تا شاهد حوادث تلخ در چهارشنبه پایان سال نباشیم.

وی ادامه داد: حوادث چهارشنبه سوری بعضاً موجب آسیب‌های بسیار شدیدی شده و شاهد اتفاقات خیلی ناگوار در سال‌های گذشته در سطح  کشور بودیم که متاسفانه همچنان این جریان ادامه دارد؛ خانواده‌ها بایستی بر فرزندان نظارت داشته باشند چراکه انفجار این مواد در منزل نیز موجب آتش سوزی و آسیب به فرزندان خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت از مردم خواست در صورت بروز حادثه و انفجار سریعاً با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته شود و ادامه داد: اگر خونریزی شدید بود، محل خونریزی را محکم با یک پارچه تمیز بسته و کمپرس سرد شود. همچنین از جابجایی مصدومین اجتناب گردد تا آسیب جدی به ستون فقرات و اندام‌های شکسته وارد نشود هم چنین از انجام درمان‌های خودسرانه در محل سوختگی پرهیز گردد.

جعفری با اشاره به اینکه حوادث چهارشنبه سوری بسیاری از خانواده‌ها را داغدار یا دچار آسیب می‌کند، بر فرهنگ‌سازی و افزایش آگاهی در این زمینه برای کاهش آسیب تاکید کرد و از مردم خواست تا از خانواده خود مراقبت کنند تا شاهد حوادث تلخ نبوده و سال جدید همراه با سلامتی و شادی آغاز گردد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تفرش از آمادگی بیمارستان والفجر تفرش خبر داد و خاطرنشان کرد: پیش‌بینی‌های لازم  جهت آمادگی کامل در بیمارستان والفجر و فوریتهای پزشکی ۱۱۵ جهت مواجه با مصدومین احتمالی حوادث چهارشنبه آخر سال انجام شده است.

انتهای خبر/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هجده =