برگزارکنندگان انتخابات امانتدار رأی مردم هستند

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: برگزارکنندگان انتخابات امانت‌دار آرای مردم هستند و در نهایت انتخاب مردم است که تعیین کننده خواهد بود.

به گزارش ندای تفرش به نقل از روابط عمومی استانداری مرکزی؛ بهنام نظری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی روز شنبه در نشست مشترک دست اندرکاران اجرایی و نظارت بر انتخابات استان مرکزی در بیت تاریخی امام خمینی (ره) بیان کرد: فلسفه تشکیل نشست فرمانداران و برگزارکنندگان انتخابات در خمین و بیت تاریخی امام راحل عهد بستن و هم افزایی در راستای تحقق چهار راهبرد ترسیمی مقام معظم رهبری برای برگزاری انتخابات است.

وی چهار مولفه امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت را راهبرد برگزاری انتخابات عنوان کرد و اظهار داشت: برگزارکنندگان انتخابات امانت‌دار آرای مردم هستند و در نهایت انتخاب مردم است که تعیین کننده خواهد بود.

نظری یادآور شد: تاکنون در هیچ یک از شهرستان‌های استان مشکلی در تشکیل هیات‌های اجرایی و نظارتی وجود نداشته است و این نشان دهنده قرار گرفتن روند انتخابات در مسیر درست است.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی تسلط دست‌اندرکاران نسبت به قوانین انتخابات را ضروری دانست و تأکید کرد: هماهنگی و همراهی هیات‌های اجرایی و نظارت با فرمانداران در حد اعلا است و این انسجام پیام‌های مهمی دارد.

نظری با تأکید بر استفاده از همه ظرفیت‌های استان برای برگزاری انتخاباتی باشکوه اذعان کرد: کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات استان وظیفه دارد مشکلات هر شهرستان را با همراهی فرمانداران بررسی و برای جبران کسری‌ها امکانات استانی را به کار بگیرد.

وی افزود: فرمانداران باید پیگیر تجهیز شعبات اخذ رأی به اینترنت باشند و مناطق روستایی و دورافتاده را در اولویت قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی همچنین با بیان اینکه طوفان الاقصی نمونه‌ای از تاثیرات انقلاب اسلامی در دنیا است، گفت: مردم قهرمان فلسطین با رشادت و شهامت و بهره گیری از مکتب عاشورایی امام خمینی (ره) در مقابل رژیم کودک کش صهیونیستی و استکبار جهانی ایستادند.

مشارکت سیاسی مردم پس انقلاب اسلامی سرمایه‌ای ارزشمند است

حجت الاسلام «امیدرضا مبارک آبادی» رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان مرکزی نیز در این نشست گفت: تعامل وزارت کشور و شورای نگهبان در حد اعلا است و خوشبختانه در استان نیز این هماهنگی بین ستاد انتخابات و هیات نظارت در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

مبارک آبادی خاطرنشان کرد: مشارکت سیاسی مردم ایران در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در صحنه‌های مختلف اعم راهپیمایی‌ها و به ویژه انتخابات‌ حداکثری بوده که این سرمایه‌ای ارزشمند است.

وی یادآور شد: ثبت نام داوطلبانی که تأییدیه مرحله پیش ثبت‌نام را دریافت کرده‌اند برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۲۷ مهرماه آغاز و پس از آن در مهلت قانونی بررسی صلاحیت‌ها انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + سیزده =