تمدید رایگان گذرنامه‌ها برای اربعین امسال از امروز در سراسر کشور

برای سهولت زیارت اربعین، گذرنامه افرادی که 2 سال از انقضای آن گذشته است، با یک برچسب به صورت رایگان تمدید می‌شود. رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه می‌گوید: این اقدام از امروز در اداره گذرنامه سراسر کشور اجرایی می‌شود.

به گزارش ندای تفرش به نقل از خبرگزاری فارس؛ علی ذوالقدری، رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه با بیان اینکه گذرنامه‌های بین‌المللی افرادی که ۲ سال از اعتبار آنها گذشته است، با یک برچسب برای زیارت اربعین تمدید می‌شود، گفت: افرادی که گذرنامه آنها تا سال ۱۴۰۰ معتبر بوده و اکنون ۲ سال از اعتبار آن گذشته است، می‌توانند با مراجعه به دفاتر اداره گذرنامه در استان‌های مختلف، بدون نیاز به تعویض، گذرنامه خود را تمدید کنند.

وی با بیان اینکه تمدید گذرنامه با برچسب فقط برای سفر به عراق در ایام اربعین است، می‌افزاید: روز گذشته تمدید گذرنامه‌هایی که ۲ سال منقضی شده است، در استان‌های تهران، قم، اصفهان، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و خوزستان صورت گرفت و از امروز این اقدام در اداره گذرنامه سراسر کشور انجام می‌شود.

رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه با اشاره به اینکه تمدید این گذرنامه‌ها رایگان است و زائران، میهمان امام حسین علیه‌السلام هستند، می‌گوید: پس از مراجعه افراد به دفاتر گذرنامه، همکاران ما در سیستم تمدید را انجام می‌دهند و به این ترتیب دیگر زائران معطل نخواهند شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 14 =