همیاری با خانواده

شهیدحسین چاقری به کشاورزی علاقه زیادی داشت و با خانواده در این مورد همیاری نزدیکی داشت.

شهیدحسین چاقری فرزند نصرت‌الله، در سال ۱۳۵۶ در روستای بگلیک تفرش به دنیا آمد. خانواده مذهبی ایشان، او را که نهالی تازه روییده بر شاخه زندگی بود، به خوبی تربیت کرد و آداب و اخلاق اسلامی ‌را به وی آموخت.


حسین تحصیلات ابتدایی را در روستای زادگاهش گذراند و برای ادامه تحصیل به شهرستان تفرش آمد و تحصیلات دوره راهنمایی خود را در مدرسه شبانه ‏روزی امام حسین(علیه السلام) گذراند.


روستای بگلیک به خود می‌بالد که چنین فرزند پاکی را در دامان خویش پرورده است. حسین فردی دلسوز و مهربان به خانواده خویش بود و در تمام امور زندگی به پدر و مادر کمک می‌کرد.


شهید به کشاورزی علاقه زیادی داشت و با خانواده در این مورد همیاری نزدیکی داشت.


او همواره به خانواده سفارش می‌کرد که نماز خویش را به موقع بخوانند و هیچوقت از یاد خدا غافل نباشند و حضور خود را در جبهه تداوم بخشند.


از آنجا که سعادت در سایه مبارزه به دست می‌آید و بهشت را به بها می‏دهند، نه به بهانه؛ شهید چاقری نیز در خیل مبارزان جای گرفت تا سعادت را بیابد و سزاوار بهشت گردد.

شهید سرباز بود و از طریق سپاه به خدمت اعزام شد. دوره آموزشی را در اراک و مابقی آنرا به مهاباد اعزام شدند، حدود ۷ ماه از خدمت ایشان باقی مانده بود.


شهید چاقری در هفدهم مرداد ماه سال۱۳۶۵/۰۵/۱۷ بر اثر انفجار مین در منطقه مهاباد از ناحیه گردن مصدوم و به شهادت رسیدند و به خیل شهدا پیوست و در زادگاهش به خاک سپرده شد تا سمبل رشادت فرزندان آن روستا باشد.

نام و یادش جاودانه باد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 17 =