دهم خردادماه، آغاز فراخوان جشنواره ملی فرهنگی و هنری هویت با محوریت استان مرکزی

فراخوان جشنواره ملی فرهنگی و هنری هویت با محوریت استان مرکزی، دهم خردادماه منتشر می‌شود.

به گزارش ندای تفرش به نقل از دیار آفتاب؛ محمد امین باقری سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی در نشست خبری جشنواره ملی فرهنگی، هنری هویت اظهار داشت: امروزه در جامعه به ویژه در بین نسل جوان و نوجوان با سرگردانی هویتی روبرو شده‌ایم و این سرگردانی منجر به آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری های مختلف شده است و تبعات آن را شاهد هستیم.

وی با اشاره به تشکیل هیات اندیشه ورز هویت استان مرکزی، گفت: مجموعه مباحثی که در این هیات مطرح شده نشان می دهد که دانش و داده های مرتبط با هویت در استان کمتر مورد توجه قرار گرفته است و به همین دلیل برگزاری همایش هویت و پیشرفت با محوریت استان مرکزی در دستور کار قرار گرفت.

باقری گفت: تا امروز برای این همایش بالغ بر ۵۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده و تعدادی مقاله سفارشی نیز به دست ما خواهد رسید. در این راستا نظام مسائل هویتی استان و راهکارها را احصا می کنیم و این مباحث عمدتا ناظر بر حکمرانی هویت و هویت حکمرانی خواهد بود. از مقالات دریافت شده تاکنون ۲۹ مقاله پذیرش اولیه شده اند که ۲۰ مقاله مربوط به مفاهیم عمومی هویت است و باقی در خصوص استان مرکزی تهیه شده است.

وی با بیان اینکه در کنار این همایش هیات اندیشه ورز پیشنهاد برگزاری یک جشنواره فرهنگی و هنری را نیز مطرح کرد، گفت: در قالب این جشنواره، بخش های پوستر و فیلم کوتاه این همایش توسط دانشکده فرهنگیان، بخش عکس و خوشنویسی با محوریت حوزه هنری و قصه گویی با محوریت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی اضافه کرد: انتشار فراخوان آثار برای شرکت در این جشنواره از دهم خردادماه آغاز می شود، مهلت ارسال آثار از ابتدای تیرماه خواهد بود و اختتامیه در ۱۹ تیرماه برگزار می شود.

عبدالرضا حاج علی بیگی دبیر اجرایی همایش هویت در استان مرکزی نیز بیان کرد: هیات اندیشه ورز هویت در یک سال گذشته هیچ حق الزحمه ای دریافت نکرده و تا امروز نیز این همایش و جشنواره اعتبار دولتی دریافت نکرده اند و اعتبار مصوبی برای آنها پیش بینی نشده است، در واقع قصد داریم که این جشنواره با حداقل هزینه برگزار شود.

 در این نشست پوستر جشنواره ملی فرهنگی و هنری هویت استان مرکزی رونمایی شد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + چهارده =