لزوم توجه به حوزه راه ها، آب شرب و تولید در سفر رئیس جمهور

بیاتی گفت: مشکلات محورهای مواصلاتی سه شهرستان تفرش، آشتیان و فراهان، مسئله کیفیت پایین آب شرب فرمهین و لزوم توجه به بخش کشاورزی و دامداری از مهمترین مواردی است که باید در سفر هیئت دولت به استان مرکزی در این سه شهرستان مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش ندای تفرش، ولی اله بیاتی نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در گفتگو با دیار آفتاب؛ ضمن اشاره به برخی مطالبات در آستانه سفر رئیس‌جمهور به استان مرکزی اظهار داشت: امیدواریم در این سفر اعتبارت مناسبی برای استان مرکزی و به‌ویژه شهرستان‌ها دیده شود.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم توجه به بهبود وضعیت محورهای مواصلاتی افزود: راه های سه شهرستان تفرش، آشتیان و فراهان ضعیف‌ترین جاده‌های استان مرکزی هستند و مسیر تا اراک تا فرمهین همچنان وضعیت مطلوبی ندارد.

بیاتی تصریح کرد: در بحث راه‌های روستایی نیز مخصوصاً در شهرستان تفرش حدود ۱۵۰ کیلومتر جاده خاکی داریم و حتی در خصوص جاده‌های آسفالته بیش از ۳۰ سال است که هیچ روکش و تعمیری انجام‌نشده و اساساً مستهلک هستند.

وی همچنین بحث آب و پروژه‌های آب‌رسانی را از دیگری موارد نیازمند توجه عنوان کرد و گفت: کیفیت آب شرب در شهرستان فراهان بسیار پایین است و به‌ویژه مردم در شهر فرمهین با مشکل آلودگی و نیترات بالای آب مواجه هستند که نیازمند یک کار اساسی است و باید این موضوع تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان و کارخانجات ما نیاز به تقویت دارند و از طرفی متأسفانه دامداران اکثراً ورشکسته هستند و کشاورزان به دلیل کمبود بارندگی‌ها و تداوم خشک‌سالی با مشکلاتی مواجه شده‌اند که ضروری است دولت در این بخش‌ها تدابیر حمایتی ویژه‌ای را بیندیشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =