واکسیناسیون در فراهان از مرز ۲۶ هزار نفر گذشت/۸۰ درصد دوز اول را دریافت کردند

مدیر شبکه بهداشت و درمان فراهان گفت: ۱۸ هزار و ۲۵۳ نفر معادل ۸۰ درصد جمعیت فراهان، دز نخست واکسن کرونا و هشت هزار و ۳۳۴ نفر نیز معادل ۴۰ درصد جمعیت، دز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

محمدرضا حجتی، مدیر شبکه بهداشت و درمان فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت:  ۱۸ هزار و ۲۵۳ نفر معادل ۸۰ درصد جمعیت، دز نخست واکسن کرونا و هشت هزار و ۳۳۴ نفر نیز معادل ۴۰ درصد جمعیت، دز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی افزود: ۹۰۰ نفر از دانش آموزان در رده سنی ۱۲ تا ۱۷ سال معادل ۴۷ درصد جمعیت تحت پوشش شهرستان نیز در برابر کرونا واکسینه شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فراهان اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد جامعه هدف بالای ۶۵ سال واکسن کرونا را درسطح شهرستان دریافت کردند و با توجه به استقبال قابل توجه شهروندان، انتظار می رود تا پایان آذرماه بیش از ۸۵ درصد از جمعیت هدف، ۲ دز واکسن کرونا را دریافت کنند.

وی گفت: واکسیناسیون شهروندان در سه مرکز تجمیعی در سه شهر فرمهین، خنجین و تلخاب و همچنین در مراکز جامع سلامت ۶ روستای شهرستان با سرعت بالا در حال انجام است.

حجتی افزود: اکنون واکسن برکت، سینوفارم و همچنین آسترازنکا به میزان لازم موجود و به جامعه هدف تزریق می‌شود و استقبال مردم از واکسن ایرانی برکت قابل توجه است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فراهان با بیان اینکه وضعیت بیماری به لحاظ رنگ بندی نارنجی است، افزود: اکنون میزان بیماران سرپایی و بستری کاهش یافته و از ۲۱ تخت بیمارستانی، ۱۰ تخت به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

وی اظهارکرد: انجام واکسیناسیون و تغییر وضعیت رنگ بندی شهرستان به منزله پایان بیماری نیست.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به آغاز فصل پاییز و سرمای هوا حضور مردم در اماکن سربسته که تهویه کمتری دارد، افزایش می یابد و از سوی دیگر نیز امکان شیوع آنفولاآنزای فصلی نیز وجود دارد بنابراین امید است مردم به شایعات فضای مجازی در خصوص عدم تزریق واکسن توجه نکنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هشت =