کینه نسبت به اهل‌بیت باعث تخریب قبور بقیع شد

مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) تفرش گفت: وهابیت به دلیل بغض و کینه‌ای که نسبت به اهل‌بیت(ع) و رسول‌الله داشتند، قبور ائمه بقیع را تخریب کردند.

حجت‌الاسلام اکبر آقامحمدی در گفتگو با خبرنگار گروه مذهبی پایگاه خبری تحلیلی «ندای تفرش» ضمن تسلیت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع گفت: در ۸ شوال وهابیت قبوری را که متعلق به ائمه(ع) و اصحاب نبی مکرم اسلام بود را تخریب کردند.

وی دلیل این جنایت را بغض و کینه نسبت به اهل‌بیت(ع) و رسول‌الله عنوان و تصریح کرد: وقتی تاریخچه وهابیت را بررسی می‌کنیم، این جریان ریشه در تفکرات صدر اسلام دارد که از اهل‌بیت(ع) جدا شدند و بغض اهل‌بیت(ع) و کینه رسول‌الله را داشتند که دنباله آنان به بنی‌امیه می‌رسد.

حجت‌الاسلام آقامحمدی ادامه داد: وهابیت به‌دنبال از بین بردن تمامی آثار و نمادهای متعلق به اهل‌بیت(ع) است؛ در قرآن نیز آمده: «یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ، کافران می‌خواهند تا نور خدا را به گفتار باطل (و طعن و مسخره) خاموش کنند.» 

مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) تفرش با اشاره به نماد دین اظهار کرد: قرآن و اهل‌بیت(ع) از نمادها و شعائر دین هستند، وهابیت به‌دلیل اینکه گنبد و بارگاه نماد دین، اسلام و اهل‌بیت(ع) است، دست به تخریب زدند؛ که این عمل را به نام توحید و مبارزه با شرک انجام دادند.

وی ادامه داد: وهابیت توحید و شرک را نفهمیدند، وقتی انسان معارف و علم خود را از سرچشمه زلال دینی که اهل‌بیت(ع) هستند دریافت نکند و از طریق افراد عادی که معصوم نیستند و اندیشه بشری دارند دریافت کرد دیگر توحید، توحید کامل نیست و فهم قرآن نیز کامل نخواهد بود.

حجت الاسلام آقامحمدی در پایان خاطرنشان کرد: اینان دچار کج‌فهمی‌ها و اندیشه‌هایی شدند که با قرآن و اهل‌بیت(ع) سازگاری ندارد و باعث بروز حوادث عظیمی نه در دنیای اسلام بلکه در عالم بشریت شدند، با تهدید و ارعاب همانند داعش که ساخته و پرداخته تفکر وهابیت است، مانند ترورهای‌ی که در کشور اسلامی صورت می‌گیرد به نام دعوت به توحید و مبارزه با شرک همگی یک مصیبت بزرگ است.

انتهای خبر /

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =