مردم مقاومت را معنا کردند

گنجعلی فرهنگ دفاع مقدس را فرهنگ مقاومت عنوان و بیان کرد: دفاع مقدس به مردم یاد داد تا در جنگ ترکیبی که سال گذشته آغاز شد و این هشت جنگ را همزمان شروع کردند ایستادگی کند و پیروز شود.

سردار گنجعلی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در ویژه برنامه آغاز هفته دفاع مقدس در شهرستان تفرش ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره امام خمینی(ره) و شهدای دفاع مقدس گفت: دو واژه در دوران دفاع مقدس وجود دارد یکی جنگ تحمیلی؛ چراکه این جنگ به مردم تحمیل شد و عکس العمل طبیعی مردم در برابر این جنگ دفاع همه جانبه و مقاومت بود.

گنجعلی اظهار کرد: کلمه دیگر دفاع مقدس است؛ جنگ به خودی خود مقدس نیست، وقتی امام(ره) گفت: «جنگ اسلام با کفر است» ماهیت عقیدتی جنگ، تعریف شد از این جهت به آن دفاع مقدس می‌گویند.

هفت مرحله از دفاع مقدس

این فرمانده دفاع مقدس تاریخچه هشت سال دفاع مقدس را به هفت مرحله تقسیم کرد و تصریح کرد: اولین مرحله قبل از جنگ بود؛ از سال‌روز پیروزی انقلاب تا ۳۱ شهریور ۵۹ که عراق ۲۲۰۰مرتبه تجاوز مرزی به خاک ایران داشت و در این مرحله ۶۰۰ اسیر و ۷۰۰ شهید ایران داده است.

وی دومین مرحله را تشریح و ادامه داد: مرحله دوم جنگ، تجاوز و اشغال است که عراق با تمام توان با استراتژی یک عملیات سریع و برق آسا از سه محور با هدف تجزیه خوزستان و رسیدن ۳ روزه به تهران انجام داد؛ این مرحله با مقاومت مردم در مدت زمان ۳۴ روز اتفاق افتاد.

گنجعلی عنوان کرد: در مرحله سوم زمانیکه عراق نتوانست به اهداف خود برسد یکسال جنگ را در خاکریز ادامه داد.

فرمانده دفاع مقدس مرحله چهارم را مرحله باز پس گیری نامید و گفت: بعد از برکناری بنی صدر چهار عملیات بزرگ انجام شد که حدود ۹۵ درصد از اراضی که در ۳۴ روز اول جنگ به دست دشمن افتاد در این مرحله پس گرفته شد.

وی تنبیه متجاوز را مرحله پنجم عنوان و ادامه داد: مقطع جنگ از سوم خرداد به بعد عوض شد که زمان تنبیه متجاوز بود.

گنجعلی کشاندن جنگ به شهرهای ایران را مرحله دیگر دفاع مقدس برشمرد و اظهار کرد: در مرحله ششم دشمن جنگ را به شهرها ایران کشاند؛ از عملیات در خلیج فارس و حملات شیمیایی برای وادار کردن جمهوری اسلامی برای توقف جنگ استفاده کرد.

فرمانده دفاع مقدس آخرین مرحله را پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و پایان جنگ عنوان کرد.

مقاومت رمز پیروز است

وی به تنها بودن ایران در دوران جنگ اشاره و تصریح کرد: ایران در جنگ کمک کننده‌ای نداشت؛ حتی خرید امکانات و تسلیحاتی را نداشت، یک زمان در تهیه کلاش و موشک مشکل داشت.

گنجعلی به تغییرات اشاره و عنوان کرد: انتقال تکنولوژی موشک و پهپاد به جبهه مقاومت امروز یکی از چالش‌های غرب شده است.

فرمانده دفاع مقدس اظهار کرد: در بخشی از سخنان مقام معظم رهبری آمده است: «دفاع مقدس عرصه حضور عمومی ملت بود، تمامیت ارضی کشور حفظ شد، ملت ایران عظمت و توانایی خود را کشف کردند و …»

وی هشت جنگ ترکیبی را نام برد و ادامه داد: امروزه هشت جنگ ترکیبی از جمله جنگ دیپلماتیک، اقتصادی، شناختی، اطلاعاتی، سیاسی، نیابتی، جنگ تهدید معتبر نظامی با چاشنی رعب و وحشت ایجاد شده است.

گنجعلی فرهنگ دفاع مقدس را فرهنگ مقاومت عنوان و بیان کرد: دفاع مقدس به مردم یاد داد تا در جنگ ترکیبی که سال گذشته آغاز شد و این هشت جنگ را همزمان شروع کردند ایستادگی کند و پیروز شود.

فرمانده دفاع مقدس ادامه داد: مردم مقاومت را معنا کردند؛ دشمن در این جنگ شناختی و ترکیبی هم شکست خواهد خورد.

وی به وصیتنامه شهدا اشاره کرد و گفت: در وصیت نامه شهدا بر دو نکته تاکید شده است یکی پشتیبانی از ولایت فقیه و دیگری حجاب است؛ چرا که ولایت خیمه انقلاب است.

گنجعلی بیان کرد: کسی که ایمان واقعی دارد هرگز در برابر دشمنان سر خم نمی کند؛ با وجود مشکلاتی که در کشور وجود دارد جمهوری اسلامی توانسته است یک مدل مقاومت به جهان صادر کند و دشمن از این مقاومت می‌ترسد.

فرمانده دفاع مقدس خاطرنشان کرد: ما پیروزیم چرا که رهبر، ملت و مکتبی بزرگ داریم و همچنین دشمنی بزرگ داریم چراکه بدون دشمن بزرگ، قوی نخواهیم شد؛ دشمن امروز در موضع ضعف و ترس قرار گرفته است این القا رعب از خصوصیات الهی است قلب‌های مطمئن ایمان می‌آورد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =