گردشگران ۵ هزار متر مربع از رودخانه جلایر را سوزاندند/عکس و فیلم

اتابکی دسترسی سخت به محل آتش سوزی و حجم بالای آتش را عاملی برای طولانی شدن آتش سوزی عنوان و تصریح کرد: وجود درختان متراکم و عمیق بودن رودخانه باعث طولانی شدن اطفای حریق شده است؛ لازم به ذکر در ساعت 23 مهار آتش به طور کامل انجام شد.

جواد اتابکی سرپرست فرمانداری تفرش در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ندای تفرش به حجم بالای آتش سوزی در روستای جلایر اشاره کرد و گفت: روز یکشنبه ۱۹ شهریور ماه ساعت ۱۸:۳۰ آتش سوزی در روستای جلایر به وقوع پیوست که براساس برآورد کارشناسان حدود ۵ هزار مترمربع از پوشش درختی در رودخانه‌ی این روستا در آتش سوخت.

اتابکی دسترسی سخت به محل آتش سوزی و حجم بالای آتش را عاملی برای طولانی شدن آتش سوزی عنوان و تصریح کرد: وجود درختان متراکم و عمیق بودن رودخانه باعث طولانی شدن اطفای حریق شده است؛ لازم به ذکر در ساعت ۲۳ مهار آتش به طور کامل انجام شد.

سرپرست فرمانداری تفرش اظهار کرد: در این آتش سوزی یگان‌های آتش نشانی از تفرش و ساوه حضور داشتند همچنین خسارت جانی و مالی در پی این آتش سوزی رخ نداده است.

وی علت شروع آتش سوزی را حضور گردشگران عنوان و بیان کرد: حضور جمعی از گردشگران در این منطقه و روشن کردن آتش و خاموش نکردن آن باعث شده تا با وزش باد علف‌های خشک اطراف آن شعله‌ور شود و باعث آتش سوزی گسترده گردد.

اتابکی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در انتهای فصل تابستان قرار داریم و اکثر پوشش زیست محیطی خشک شده است از گردشگران و همشهریان درخواست کرد از روشن کردن آتش در مراتع خشک خودداری کنند و در صورت روشن کردن آتش از خاموش شدن آن اطمینان حاصل نمایند و در صورت وقوع آتش سوزی سریعاً با آتش نشانی تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =