ذبیح روح الله

شهید حاج اسماعیل رضایی در اواخر دهه ۳۰ در حلقه نزدیکان مرجع مبارز عصر حضرت امام خمینی (ره)، قرار گرفت و در رکاب قائد بزرگ به مبارزه با رژیم پهلوی پرداخت و سرانجام در ۱۱ آبان ۱۳۴۲ به دلیل شرکت در قیام ۱۵ خرداد، تیرباران شد.

به گزارش ندای تفرش؛ به مناسبت روز ملی اصناف در سالن همایش اتاق اصناف استان مرکزی آیین رونمایی از کتاب ((ذبیح روح الله)) و شهید شاخص سال۱۴۰۲بسیج اصناف و بازاریان کشور شهید حاج اسماعیل رضایی برگزار گردید.

شهید حاج محمد اسماعیل رضایی با اصالتی تفرشی و اهل روستای بازرجان تفرش یکی از شهدای والامقام قیام مردم در سال ۱۳۴۲ و از معتمدین و بازاریان تهران بود که در تاریخ ۱۱ آبان ماه سال۱۳۴۲ به دست رژیم ستم شاهی با تیرباران به شهادت رسید.

در ادامه گزارش به نقل از مهر؛ سرهنگ محمد فراهانی در جمع خبرنگاران با اشاره به معرفی شهید شاخص بسیج اصناف کشور در سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: شهید حاج اسماعیل رضایی از شهدای تفرش و شهدای مکتب امام خمینی (ره) و حماسه ساز که در زمره اولین شهدای نهضت اسلامی است به عنوان شهید شاخص اصناف کشور در سال ۱۴۰۲ انتخاب شد.

مسئول بسیج اصناف سپاه روح‌الله استان مرکزی افزود: شهید حاج اسماعیل رضایی از جمله شهدایی است که در دهه ۳۰ همگام با جامعه روحانیت در میدان مبارزه با فرقه ضاله بهائیت به مبارزه پرداخته و در کارنامه خود سابقه اطاعت و ارادت به آیت‌الله سیدحسین بروجردی مرجع عظیم‌الشان شیعیان و آیت‌الله سید ابوالقاسم کاشانی، رهبر نهضت ملی ایران و پیشینه همکاری با شهید نواب صفوی، روحانی مبارز و رهبر فداییان اسلام را ثبت و ضبط کرده است.

وی ادامه داد: شهید حاج اسماعیل رضایی در اواخر دهه ۳۰ در حلقه نزدیکان مرجع مبارز عصر حضرت امام خمینی (ره)، قرار گرفت و در رکاب قائد بزرگ به مبارزه با رژیم پهلوی پرداخت و سرانجام در ۱۱ آبان ۱۳۴۲ به دلیل شرکت در قیام ۱۵ خرداد، تیرباران شد.

فراهانی با بیان اینکه شهید حاج اسماعیل رضایی در جریان قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ بسیار فعال بوده، گفت: به همین اتهام به همراه طیب حاج رضایی بازداشت، محاکمه و به دست ایادی رژیم منحوس پهلوی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

مسئول بسیج اصناف سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: شهید اسماعیل رضایی علاوه بر فعالیت‌های سیاسی و مبارزاتی، در کارهای خیر و عام‌المنفعه از جمله مشارکت در ساخت صدها خانه برای زنان بی‌سرپرست و یک کارخانه برق برای تأمین روشنایی خانه‌های مردم جنوب تهران و ساخت و تعمیر مساجد نقش زیادی داشت.

وی ادامه داد: با توجه به ویژگی‌های برجسته شهید حاج اسماعیل رضایی و پیگیری‌های بسیج اصناف سپاه روح الله این شهید والامقام به شهید شاخص بسیج اصناف و به عنوان یکی از شهدای شاخص سال ۱۴۰۲ معرفی شد.

فراهانی اضافه کرد: شهید اسماعیل رضایی متولد روستای بازرجان در شهرستان تفرش در استان مرکزی با مرکزیت دهستان بازرجان است و روستای مشهد بازرجان در مجموع ۴۱ شهید را در راه اسلام و انقلاب و دفاع از میهن اسلامی به کشور تقدیم کرده است.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هفت =