عملیات چلچراغ

شعار «امروز مهران، فردا تهران» توسط منافقین در عملیات چلچراغ سرداده شد.

منافقین در ۲۸خرداد ۱۳۶۷ از مرز ایران عبور کرده و شهر مهران را تصرف کردند و در این عملیات از نیروهای بومی خود که خراسانی بودند به عنوان خط‌شکن بهره بردند.

لباس نیروهای خط‌شکن منافقین، لباس نیروهای ارتش جمهوری اسلامی بود زیرا که اولین سد در مقابل آن‌ها نیروهای ارتشی لشکر ۷۷ خراسان بود بنابراین برای استفاده از اصل غافلگیری چنین تاکتیکی را انتخاب کردند.  

پس از سه روز نیروهای عراقی منطقه را ترک کرده و عقب‌نشینی کردند و نیروهای منافقین را در منطقه جایگزین کردند. منافقین در منطقه‌ای وسیع حضور داشتند. این وسعت به اندازه شهرستان مهران و ارتفاعات مهم اطراف آن مانند «قلاویزان» و در ادامه تا مناطق حاشیه‌ای شهرهای سومار، قصرشیرین، کرند غرب و حتی اسلام‌آباد غرب به صورت پراکنده بود.

منافقین پس از ورود به شهر مهران با دعوت از خبرگزاری‌های خارجی دست به راه‌اندازی یک برنامه بزرگ تبلیغاتی زدند و سرکرده این گروهک تروریستی پس از عملیات، مدعی شد که وقتی در یک عملیات، شهری تصرف می‌شود، بنابراین دسترسی به تهران مشکل نخواهد بود. از این رو شعار «امروز مهران، فردا تهران» را سر دادند. تا اینکه در عملیات مرصاد تمام این مناطق یاد شده در دو استان کرمانشاه و ایلام پاکسازی شد و منافقین از منطقه رانده شدند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + یازده =