نماینده ولی فقیه در استان مرکزی: دولت با جدیت در امر ازدواج و فرزندآوری تلاش کند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اهمیت ازدواج و فرزندآوری گفت دولت باید با جدیت در امر ازدواج و فرزندآوری تمام تلاش خود را بکار ببرد؛ باید با طرح های حمایتی و تشویقی در راستای رشد این عوامل تلاش کند.

به گزارش ندای تفرش به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، آیت الله دری نجف آبادی امروز در آئین افتتاح ستاد مردمی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، در مرکز حوزه‌های علمیه خواهران استان اظهار کرد: یکی از مهمترین کارهای جامعه پرورش طلبه است که آثار با برکتی برای جامعه دارد.

وی با بیان اینکه حوزه های علمیه خواهران نقش مهمی در پرورش طلبه دارند افزود: هرچه درخت عفاف و حجاب و تقوا بلندتر و ریشه آن محکم تر شود، زمینه برای حضور شیاطین کاهش می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: حضور طلبه‌ها در جامعه و اجتماع ضربه محکمی به دشمنان زده است؛ در دفاع از اسلام و ارزش‌ها و حجاب و عفاف باید با قدرت عمل کنیم و همه تلاش خود را در این رابطه به کار ببندیم.

دری نجف آبادی با اشاره به جمعیت سالمند کشور گفت: افرادی که به دنبال کاهش جمعیت و فرزندآوری هستند به مبانی اسلامی پایبندی کاملی ندارند.

وی اضافه کرد: نرخ تولد در استان مرکزی متأسفانه ۰.۶ درصد است در حالی که نرخ زاد و ولد در مناطق شرقی کشور حدود ۳/۴ درصد است که این امر باعث نگرانی بیشتر می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اهمیت ازدواج و فرزندآوری تأکید کرد: دولت باید با جدیت در امر ازدواج و فرزندآوری تمام تلاش خود را بکار ببرد؛ باید با طرح های حمایتی و تشویقی در راستای رشد این عوامل تلاش کند.

دری نجف آبادی با بیان اینکه تشکیل صندوق خیریه و حمایت‌های همزمان دولت در بحث فرزندآوری بسیار مفید است ادامه داد: می‌توان از ثلث اموال برای از امر ازدواج و فرزندآوری و کمک به جوانان استفاده کرد که این امر جزء مقدس ترین کارهاست.

پایان پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =