تاج: متاسفم، حذف استقلال از آسیا حذفی قطعی است/ شاید پرسپولیس هم حذف شود!

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: متاسفانه حذف استقلال در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا قطعی شده است.

به گزارش ندای تفرش به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال که برای حضور در مجمع انتخاباتی هیات فوتبال آذربایجان‌غربی به ارومیه سفر کرده بود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شاهد برگزاری مجمعی کم حاشیه و بدون مشکل بودیم و امیدواریم هیات این استان بتواند رشد و رشته فوتبال و فوتسال را در استان بیش از پیش گسترش و شاهد ترقی بیشتر این استان باشیم.

تاج با اشاره به حضور طرفداران بی‌شمار فوتبال گفت: حضور بیش از ۸۰هزار نفری در ورزشگاه ۶۰ هزار نفری یادگار امام تبریز در بازی هفته اخیر لیگ برتر فوتبال موید اهمیت این رشته ورزشی در مقایسه با سایر پدیده‌های اجتماعی است. حتی تلویزیون نیز بیشتر برنامه‌های خود را با مسابقات و یا برنامه‌های فوتبالی تنظیم می‌کند و با حذف فوتبال دچار کاهش بینندگان می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص آخرین وضعیت دریافت مجوز حرفه‌ای باشگاه‌های فوتبال کشور گفت: متاسفانه باشگاه استقلال بدلیل عدم پرداخت مطالبات و بدهی‌ها از فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا حذف شده. پرسپولیس تقریبا همه موانع را پشت سر گذاشته و تنها یک پرونده ۲۰۰ هزار دلاری ممکن است مانع دریافت این مجوز برای این باشگاه پرطرفدار کشور شود. درخصوص باشگاه تراکتور نیز باشگاه فعلا مشکلی بابت دریافت مجوز حرفه‌ای ندارد و من گزارشی بابت بدهکاری رسمی این باشگاه دریافت نکرده‌ام.

وی درخصوص کمک داور ویدئویی VAR نیز گفت: تمام تلاش ما اجرایی شدن آن در سراسر کشور است. این مسئله بهمراه مسئله حضور زنان در ورزشگاه‌های برای فدراسیون بسیار مهم است و تاکنون باشگاه‌هایی چون سپاهان و ذوب آهن، گل گهر و فولاد اقدام به این مهم کرده اند و فدراسیون نیز در حال آموزش داوران برای VAR است.

تاج در خاتمه گفت: فدراسیون فوتبال آماده اعطای میزبانی رویدادهای مهم فوتسال یا بازی‌های تیم ملی فوتسال به استان آذربایجان‌غربی و شهر ارومیه است تا از این طریق شاهد گسترش و رونق بیش از پیش رشته‌های فوتبالی در این نقطه از کشور باشیم.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =