بهره‌مندی از محیط‌ زیست سالم از اصول اساسی حقوق شهروندی است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: دولت سیزدهم از همان ابتدا حق بهره‌مندی از محیط‌زیست سالم را به‌عنوان یکی از اصول اساسی حقوق شهروندی موردتوجه قرار داد.

به گزارش ندای تفرش به نقل از دیار آفتاب؛ یوسف یوسفی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، شاخص‌ترین اقدامات محیط زیستی استان مرکزی در سال ۱۴۰۱ را تشریح کرد و گفت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم، محیط زیست به‌عنوان یکی از اولویت‌ها و دغدغه‌های جدی و مهم دولت مطرح شد و برنامه‌ریزی‌های کوتاه و بلندمدت جهت کاهش اثرات و مقابله با بحران و چالش‌های زیست‌محیطی در کشورمان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: دولت سیزدهم از همان ابتدا حق بهره‌مندی از محیط‌زیست سالم را به‌عنوان یکی از اصول اساسی حقوق شهروندی موردتوجه قرار داد و بر حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از ایجاد هرگونه آلودگی در تمامی اقدامات توسعه‌ای، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، دفاعی و امنیتی تأکید کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: در استان مرکزی همگام با ایجاد تحولات اساسی در امر حفاظت از محیط زیست در کشور، اقدامات و تلاش‌های همه‌جانبه در این حوزه شدت بیشتری گرفت و گام‌های مثبت و مؤثری در جهت حفاظت، بهسازی و زیباسازی محیط‌زیست و توسعه و تعمیق فرهنگ زیست‌محیطی در این خطه برداشته شده است.

افتتاح ۴ خانه محیط زیست در استان مرکزی

وی با اشاره به افتتاح چهار خانه محیط زیست در استان مرکزی بیان کرد: ایجاد خانه‌های محیط زیست گامی در راستای تحقق شعار سازمان حفاظت محیط زیست یعنی محیط زیست مردم پایه، هوشمند و فناورانه است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: اقداماتی مانند افتتاح خانه محیط زیست و نشست‌ها همراه با بیان دغدغه‌ها، پیشنهادها و راهکارهای محیط زیستی قابل‌طرح در این خانه‌ها تبدیل به ایده‌های اجرایی خواهد شد که ضمن ترویج فرهنگ و اخلاق زیست‌محیطی به حفاظت و ارتقای شاخص‌های زیست‌محیطی منجر می‌شود.

یوسفی در پایان با تأکید بر اهمیت بالا بردن آگاهی مردم به حوزه حفاظت از محیط زیست تصریح کرد: آموزش، تبلیغات، اطلاع‌رسانی و همکاری و هم‌افزایی نهادهای رسمی و غیررسمی در حوزه حفاظت از محیط زیست از اهمیت زیادی برخوردار است و نهادها و وزارتخانه‌های مختلف ظرفیت‌های زیادی در این زمینه دارند که باید از این ظرفیت‌ها با هدف حفاظت از محیط زیست بهره کافی برد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − شش =