پیشروی خزنده کرونا در ایام نوروز/ سه شهر استان مرکزی در وضعیت قرمز قرار دارند

بر اساس آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شده سه شهرستان استان مرکزی در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گزارش ندای تفرش به نقل از دیار آفتاب؛ بر اساس آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت برای شهرستان‌های کشور از پنجم فروردین‌ماه سه شهرستان در استان مرکزی در وضعیت قرمز، چهار شهرستان در وضعیت نارنجی و پنج شهرستان در وضعیت زرد قرار گرفته اند.

در این رنگ‌بندی شهرستان‌های تفرش، فراهان و دلیجان در وضعیت قرمز، شهرستان‌های اراک، آشتیان، شازند و کمیجان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های محلات، خمین، ساوه، زرندیه و خنداب زرد هستند.

تا دیروز چهار فروردین ماه ۱۴۰۲ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷۳۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۴۱۸ نفر از آنها بستری شدند همچنین متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷ نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۵ هزار و ۱۷۲ رسید.

این روزها دوباره کرونا جان تازه‌ای گرفته و از آنجا که در ایام عید نوروز هم قرار داریم، مردم باید برای مبتلا نشدن به این ویروس باید همچنان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را داشته باشند.

بر اساس آخرین به‌روزرسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز کرونایی در کشور از ۱۰ به ۱۳ و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۳۳ به ۴۸ شهر افزایش یافته است.

گفتنی است وضعیت قرمز به معنای خیلی پرخطر، وضعیت نارنجی به معنی پرخطر و رنگ‌های  زرد و آبی در اعلام رنگ‌بندی‌های کرونایی به معنای وضعیت‌های خطر متوسط و کم‌خطر هستند.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =