وزیر کشور: راهپیمایی ۲۲ بهمن خودرویی برگزار می‌شود/ برگزاری راهپیمایی فردی منوط به تصمیم ستاد مقابله با کروناست

وحیدی گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا باید در مورد برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن تصمیم بگیرد.

به گزارش ندای تفرش به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان – احمد وحیدی وزیر کشور گفت:  راهپیمایی ۲۲ بهمن به صورت خودرویی برگزار می‌شود؛ در این مورد ستاد ملی مقابله با کرونا باید در مورد برگزاری فردی راهپیمایی ۲۲ بهمن تصمیم بگیرد.

طی روز‌های گذشته اعلام شده بود که برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور اقشار مختلف مردم برگزار خواهد شد، اما با افزایش شیوع امیکرون در کشور برگزاری این مراسم در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

به گفته وحیدی بر اساس آمارهای اعلامی از سوی وزارت بهداشت، سویه جدید کرونا، اومیکرون در کشور رشد کرده است و یکی از عوامل مهم این رشد عدم رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی بوده است.

وحیدی گفت: افرادی که واکسن دز سوم را زده اند، ایمنی بیشتر در ابتلاء به اومیکرون دارند.اگر همینطور پیش رود احتمالاً ناچار هستیم که دز سوم واکسن کرونا را اجباری کنیم که به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا نیاز دارد.از بستری‌های اضافی باید خودداری شود تا برای ارائه خدمات درمانی به بیماران دچار مشکل نشویم.

وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره  تعیین تکلیف مدارس در پی شیوع امیکرون گفت: اگر در یک مدرسه خاص تعداد زیادی از مبتلایان به کرونا مشاهده شود، باید استانداران طبق مدت زمان مشخص مانند ۵ روز آن مدرسه را تعطیل کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + سه =