۳۴ درصد از جمعیت فراهان علیه کرونا واکسینه شدند

رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان گفت: تاکنون حدود ۹۷۰۰ دُز واکسن کرونا در سطح شهرستان تزریق شده و ۳۴ درصد از جمعیت گروه هدف مطابق سند ملی واکسینه شده اند.

محمدرضا حجتی، رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: شهرستان فراهان در وضعیت بسیار بدی از پیک کرونا قرار دارد و روزانه ۴۵_۲۵ تست pcr و ۵۰ تست rapid انجام، که از این تعداد۲۰_۱۵ مورد مثبت اعلام می شود، اگر وضعیت به همین منوال پیش برود، بدون شک روزهای بسیار تلخ تری را در پیش رو خواهیم داشت.

وی افزود: ۲۱ تخت اختصاص یافته در بخش بستری کاملاً تکمیل است و تاکنون حدود ۹۷۰۰ دُز واکسن کرونا در سطح شهرستان تزریق شده و ۳۴ درصد از جمعیت گروه هدف مطابق سند ملی واکسینه شده اند که در صورت همکاری مردم و مراجعه به موقع آن ها این تعداد افزوده می شود.

حجتی اظهارکرد: با توجه به تعطیلات پیش رو توصیه نخست ما به همگان این است که با توجه به شیوع ویروس کرونا حتی المقدور از انجام سفر به شهرستان خودداری کنند، چرا که با توجه به عدم فراهم بودن امکانات و محدودیت امکانات ارائه خدمت سخت است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان گفت: از مردم علی الخصوص افراد مسن و همچنین افراد مبتلا به بیماری زمینه ای می خواهیم که در این ایام حتی المکان در مراسمات عزاداری شرکت نکرده و از طریق رادیو و تلویزیون آن را دنبال کنند.

حجتی خاطرنشان کرد: مردم شهرستان همه ساله مراسم عزاداری ماه های محرم و صفر را باشور حسینی برگزار می کردند، اما امسال با توجه به شیوع ویروس کووید ۱۹ و شرایط بحرانی پیک پنجم کرونا از مردم میخواهیم که با پیوستن به پویش نذر سلامت، به جای پخت غذا و نذورات، شبکه بهداشت و درمان فراهان را در تهیه تجهیزاتی چون گان، دستکش، موادضدعفونی کننده و… یاری کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 18 =