گروه های جهادی سفیران کار و تلاش هستند

محترمی با اشاره به اینکه گروه های جهادی سفیران کار و تلاش هستند گفت: در سطح استان مرکزی یکصد و دویست گروه های جهادی در عرصه های عمرانی، آموزشی، پزشکی و ... فعالیت دارند.

به گزارش فراهان خبر؛ امید محترمی، مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی، در جمع گروه های جهادی شهرستان فراهان گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سطح کشور، شاهد ویرانی هایی بودیم که جوانان این مرز و بوم جهادی برای رفع مشکلات وارد میدان شدند.

وی افزود: جهاد سازندگی این نهاد مقدس و مردمی در آغاز در مناطق روستایی و شهری با هدف رفع محرومیت این مناطق در گروه‌های مردمی بوجود آمد.

محترمی اظهارکرد: با انحلال جهادسازندگی، این نهاد پربرکت، روستاها به فراموشی سپرده شد و بی تردید این اقدام یک خسارت بزرگ برای کشور و نظام داشت.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: در سال ۷۹ با همت جمعی از جوانان انقلابی، حرکت جهادی احیاء شد و بسیج سازندگی شکل گرفت.

وی افزود: این نهاد از همان آغاز به دورترین نقاط کشور رفت تا فرشته گونه در کنار محرومان و زجرکشیدگان باشد و با جان و دل به آنان خدمت کند.

محترمی اظهارکرد: در طول این ۲۲ سال بسیج سازندگی، خدمات گسترده ای با استفاده از ظرفیت و پتانسیل گروه های جهادی در مناطق محروم با هدف خدمت رسانی ارایه شده است.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: هدایت و پشتیبانی اردوهای جهادی یکی از مهمترین اولویت های بسیج سازندگی است، اردوهای جهادی همانند سانتریفیوژها هستند که چرخش آن سبب تربیت نیروهای تراز انقلاب برای نظام است.

وی افزود: گروه های جهادی سفیران کار و تلاش هستند و در سطح استان مرکزی یکصد و دویست گروه های جهادی در عرصه های عمرانی، آموزشی، پزشکی و … فعالیت دارند.

محترمی اظهارکرد: هم اکنون بیش از ۶۵۰ صندوق قرض الحسنه در استان با رویکرد مردمی فعال هستند که ایجاد ۹ هزار فرصت شغلی در طی ۵ سال اخیر تنها بخشی از عملکرد آنها است.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: جهادگران بسیجی، لباس رزمی که رزمندگان دفاع مقدس با پرچم جهاد و شهادت به تن داشتند امروز با پرچم خدمت رسانی به دوش دارند.

وی خاطرنشان کرد: بخش عمرانی بسیج سازندگی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بسیاری دارد که می‌توانیم برای آبادانی و سازندگی شهرها و مناطق محروم پای کار بیاوریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =