۱۲۴ هزار راس دام در شهرستان فراهان ایمن‌سازی شدند

رئیس دامپزشکی شهرستان فراهان گفت: ۱۲۴ هزار راس دام در این شهرستان امسال علیه بیماری‌های دامی و مشترک انسان و دام ایمن‌سازی شدند.

جواد مهرعلی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: ۱۲۴ هزار راس دام در این شهرستان امسال علیه بیماری‌های دامی و مشترک انسان و دام ایمن‌سازی شدند.

وی افزود: هفت هزار و ۷۰۰ راس دام علیه بیماری تب مالت، ۳۸ هزار راس گوسفند علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک و ۴۷۷ قلاده سگ علیه بیماری هاری، ۲۴ هزار راس علیه تب برفکی و بقیه در برابر سایر بیماری‌های دامی و مشترک ایمن‌سازی شدند.

مهرعلی اظهارکرد: ۳۷ مورد تست سرمی بروسلوز، ۲۲۰ مورد مراقبت تب برفکی و ۴۰ مورد مراقبت سرمی بیماری مشمشه امسال برای مقابله با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام در شهرستان فراهان انجام شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فراهان گفت: یک مورد ابتلا به بیماری مشمشه در جمعیت اسب این شهرستان امسال مشاهده شد که پس از انجام تست تکمیلی مالئین و تایید بیماری، این حیوان با اصول بهداشتی معدوم و دفن بهداشتی شد.

مهرعلی گفت: ۳۷ مورد تست بیماری سل و ۲۲۰ مورد تست لمپی‌اسکین برای مقابله با بیماری‌های مشترک امسال در شهرستان فراهان انجام شد.

وی افزود: در راستای مقابله با بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک، طرح واکسیناسیون رایگان دام‌ها علیه این بیماری در شهرستان فراهان درحال انجام بوده و می‌طلبد که دامداران همکاری لازم را با این اداره داشته باشند.

مهرعلی خاطرنشان کرد: اجرای طرح واکسیناسیون رایگان دام‌های سبک و سنگین علیه بیماری تب مالت در این شهرستان در حال انجام است و توصیه می‌شود برای جلوگیری از بروز صدمات به دام‌ها دامداران همکاری لازم را با بخش دولتی و خصوصی داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 12 =