اسامی ۴۱ نامزد انتخابات میاندوره ای مجلس در حوزه تفرش، آشتیان و فراهان منتشر شد

فهرست نهایی داوطلبان تایید صلاحیت شده میاندوره ای مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه تفرش،آشتیان و فراهان منتشر شد.

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ بر اساس زمان بندی قبلی اسامی نامزدهای تأیید صلاحیت شده انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی از سوی فرمانداری های مرکز حوزه انتخابیه مربوطه اعلام شد.

بر این اساس در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان صلاحیت ۴۱ داوطلب مورد تأیید شورای نگهبان قرار گرفته است که این نامزدها در روز ۲۸ خردادماه برای کسب کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی به رقابت خواهند پرداخت.

این حوزه انتخابیه که دارای یک صندلی یا کرسی در مجلس شورای اسلامی است مجموعاً بر اساس سرشماری سال ۹۵ در برگیرنده جمعیتی قریب به ۵۷ هزار نفر است.

در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸ در نهایت صلاحیت نامزد منتخب به دلیل ابهاماتی درخصوص مدراک تحصیلی وی برای احراز کرسی نمایندگی حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان تایید نشد و امور این حوزه طی یکسال اخیر از سوی علی اکبر کریمی نماینده اراک، کمیجان و خنداب به عنوان نماینده معین دنبال شده است.

گفتنی است با اعلام رسمی اسامی نامزدهای انتخابات ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا، تبلیغات نامزدها از ۲۰ تا ۲۶ خرداد به مدت یک هفته آغاز می‌شود همچنین ممنوعیت تبلیغات از ساعت ۷ صبح روز پنجشنبه ۲۷ خرداد خواهد بود.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 13 =