آموزش خانه به خانه معلم فراهانی در شرایط کرونایی

معلم فراهانی علیرغم تعطیلی مدارس، به شیوه‌های مختلف، آموزش دانش‌آموزان که گوشی ندارند را رها نکرده و آن‌ها را از دریای علم و دانش بهره‌مند می‌کنند.

به گزارش فراهان خبر؛ یکی از مطالبات مقام معظم رهبری در جریان ها و مناسب های مختلف، رفع مشکلات مردم است و از آنجایی که دشمنان با بزرگ و سیاه نمایی مشکلات، مردم را از نظام مایوس می کنند باید درمقابل آنها، حرکت انقلابی و مردمی انجام شود.

در هر محله افرادی هستند که با شناسایی مشکلات مردم محله برای حل آن قدم برمی دارند و در این مسیر هدفی جز رضای خدا و خدمت به خلق ندارند.

پویش «مهرواره محله همدل» در همین راستا همزمان با سراسر کشور از طرف سازمان تبلیغات اسلامی با همت و همراهی دیگر ارگان های موثر با همین هدف در فراهان اجرا می شود.

راهبرد اصلی این پویش تقویت هویت محله و مسجد برای پای کار آوردن مردم برای حل مشکلات و مسائل محله است.

راضیه عزیزآبادی فراهانی، معلم مدرسه ابتدایی روستای عزیزآباد فراهان یکی از افرادی است که برای حل مشکل محله همیشه پای کار بوده است و از سوی اداره تبلیغات اسلامی فراهان از وی تجلیل شد.

تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا و نبود گوشی هوشمند و اینترنت ضعیف باعث شد تا معلم مدرسه ابتدایی روستای عزیزآباد برای تدریس و جبران عقب افتادگی درسی، دانش آموزانش را با آموزش خانه به خانه پیش ببرد.

عزیزآبادی در پایه دوم، چهارم و پنجم دبستان تدریس می کند و پس از شیوع کرونا و تعطیلی مدارس این خانم معلم با انگیز نتوانست دوری دانش آموزان خود را تحمل کند و در حالی‌که توصیه های بهداشتی مردم را به خانه‌نشینی و قرنطینه اختیاری تشویق می کرد، احتمال ابتلا به این بیماری را به جان خرید و برای برقراری عدالت آموزشی، کلاس درس را به خانه دانش آموزانش برد.

این معلم فراهانی در گفتگو با فراهان خبر گفت: همزمان با شروع کرونا با توجه به عدم دسترسی دانش آموزان به گوشی هوشمند و عدم پوششی دهی اینترنت در روستا، در فضای باز و در دشت کنار روستا، تدریس را با رعایت پروتکل های بهداشتی و تعداد محدود آغاز کردم.

وی افزود: با شیوع گسترده کرونا و محدودیت های کرونایی، کلاس در فضای باز تعطیل شد و تدریس خانه به خانه را با همراهی اولیاء شروع کردم.

عزیزآبادی اظهارکرد: در این شرایط کرونایی مدام با دانش آموزان ارتباط داشته و لذا تقریبا هر روز به خانه هایشان سر می زنم و تدریس می کنم.

معلم فراهانی گفت: تمام تلاش خود را انجام می دهم تا دانش آموزان خود را سال آینده در پایه بالاتر مشاهده کنم و این برای من بسیار با ارزش است.

وی افزود: بسیاری از همکاران من در این شرایط کرونایی تمام وقت خود را برای دانش آموزان گذاشته اند و با ایثار و فداکاری دین خود را به جامعه هدف خود ادا می کنند.

معلم فراهانی گفت: من برای خدا کار می کنم و خداوند کمک می کند و در کارهایم همواره موفق هستم، دعای خیر دانش آموزانم بدرقه راهم است و امیدوارم که در این راه ثابت قدم باشم.

عزیزآبادی خاطرنشان کرد: در این شرایط کرونایی علاوه بر فعالیت های آموزشی، مسابقات فرهنگی و قرآنی را برای دانش آموزان خود برگزار می کند و همواره آنها را برای حفظ قرآن تشویق می کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + ده =