انجام ۲۷۳۲ تست سریع کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی در فراهان

مدیر شبکه بهداشت شهرستان فراهان گفت: ۲ هزار و ۷۳۲ تست سریع کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی از بیماران مشکوک به کووید ۱۹ در این شهرستان انجام شده که نتیجه ۲۳۴ تست مثبت بوده است.

محمدرضا حجتی، مدیر شبکه بهداشت شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: ۲ هزار و ۷۳۲ تست سریع کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی از بیماران مشکوک به کووید ۱۹ در این شهرستان انجام شده که نتیجه ۲۳۴ تست مثبت بوده است.

وی افزود: ۸۳۹‌ مورد از این تست‌های سریع فروردین ماه امسال انجام شده که نتیجه ۲۰۷ نمونه مثبت بوده است.

حجتی اظهارکرد: طرح شهید سلیمانی از آذرماه پارسال اجرایی شد و از یک‌هزار و ۸۲۲ نمونه تست ( PCR) انجام شده در این مدت نتیجه تست ۴۰۷ بیماران فراهانی مشکوک به کووید ۱۹ مثبت اعلام شد.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان فراهان گفت: ۳۶۳ مورد از آزمایش تشخیصی کرونا (PCR) امسال بوده که ۲۵۳ نمونه مثبت گزارش شده است.

مدیر شبکه بهداشت فراهان گفت: وضعیت شهرستان فراهان در رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرمز است و در هفته‌های اخیر میزان مراجعه به مراکز درمانی داخلی و تخصصی و درمانگاه‌های شهری و روستایی رو به افزایش دارد که این وضعیت نگران کننده است.

وی گفت: ظرفیت ۲۰ تخت بیمارستان شهرستان فراهان تکمیل شده و با توجه به افزایش مراجعات بیماران کووید ۱۹ هفت تخت اکسترا آماده شد که برای سه تخت آن بیمار پذیرش شده است.

حجتی افزود: وضعیت فراهان در موج چهارم کرونا مناسب نیست و انتظار می‌رود که مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشتر پایبند باشند و چنانچه علایم سرماخوردگی دارند در اسرع وقت به مراکز درمانی و پزشک مراجعه کنند و با قرنطینه خانگی از اشاعه بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کنند.

مدیر شبکه بهداشت فراهان گفت: مراجعه دیرهنگام و یا کتمان کووید ۱۹ تنها موجب درگیر شدن افراد دیگر و وخامت حال بیمار مبتلا است و با توجه به سرعت بالا شیوع و شدت زیاد بیماری کووید ۱۹ با سویه انگلیسی همه باید این توصیه‌ها را جدی بگیرند.

حجتی افزود: بیشتر بیماران کووید ۱۹ بدحال در گروه سنی بالای ۵۰ سال و با بیماری زمینه‌ای هستند و برخی بیماران نیز با سطح اکسیژن پایین خون و درگیری بالای ریه مراجعه به مراکز درمانی دارند که دیگر فرصت طلایی برای درمان از دست رفته است.

مدیر شبکه بهداشت فراهان با بیان اینکه محدودیت تخت‌های بیمارستانی در تمام دنیا مطرح است، گفت: با تدابیر اندیشیده شده اکنون در بیمارستان فراهان مشکل دارو و تجهیزات وجود ندارد اما، شمار تخت‌های بستری با بیماران نیازمند به خدمات درمانی بیمارستانی تناسب ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان فراهان تعامل مناسبی میان متولیان سلامت و مسئولان سپاه شهرستان، فرمانداری و شهرداری وجود دارد و اجرای طرح شهید سلیمانی توانسته برای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان کمک کننده باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − نه =