منتظر واقعی تمام حرکات و سکناتش حکایت از انتظار دارد

کارشناس دینی گفت: منتظر واقعی کسی است که تمام حرکات و سکناتش حکایت از انتظار داشته باشد، کسی که انتظار مهمانی را می کشد. به نظافت خانه می پردازد، لباس مرتب می پوشد و همه چیز را فراهم می کند تا به محض ورود مهمان، به بهترین نحو از او پذیرایی کند.

حجت الاسلام محمود قربانی، کارشناس دینی در گفتگو با فراهان خبر گفت: جهانی شدن و تشکیل حکومت جهانی از دیرباز به عنوان یکی از آرمان های بشریت مطرح بوده است.

وی افزود: انسان ها همواره خواهان آن بوده‌اند که در پرتو اصول مشترک و متعالی به جنگ ها و درگیری ها خاتمه داده و زندگی مسالمت‌آمیزی را محقق سازند.

قربانی اظهارکرد: پیامبران الهی نیز تحقق چنین آرزویی را در آینده تاریخ بشریت بشارت داده‌اند که وجود تفکر ظهور یک منجی جهانی در میان ادیان و مذاهب مختلف خود دلیلی براین ادعا می ‌‌باشد.

کارشناس دینی گفت: افزون بر این همه لازمه اعتقاد به خاتمیت دین اسلام ،جهانی بودن این دین است زیرا اگر قرار باشد از این پس هیچ پیامبری مبعوث نشود، دین اسلام باید قابلیت پاسخگویی به نیازهای همه انسان ها را در همه زمان ها و همه مکان ها داشته باشد تا نیاز همیشگی بشر به هدایت آسمانی را برآورده سازد.

وی گفت: آموزه‌های قرآنی و روایی، سیره عملی پیامبر و استدلال عقلی، بر جهانی بودن دین اسلام گواهی می ‌‌دهد و اینکه در آینده حکومت واحد جهانی اسلام تحقق خواهد یافت.

قربانی افزود: جهانی شدن با هدف همبستگی و یکپارچگی جهانی به سمت تشکیل جامعه واحد جهانی در حرکت است. راه و هدفی که خیلی از متفکران و مصلحان جهان اعم از مسلمانان و غیر مسلمانان آن را مطرح و پیش‌بینی کرده‌اند و همواره بدنبال تحقق عینی و عملی این مرحله از مراحل تکامل جامعه بشری بوده‌اند.

کارشناس دینی اظهارکرد: منتظر واقعی کسی است که تمام حرکات و سکناتش حکایت از انتظار داشته باشد، کسی که انتظار مهمانی را می کشد. به نظافت خانه می پردازد، لباس مرتب می پوشد و همه چیز را فراهم می کند تا به محض ورود مهمان، به بهترین نحو از او پذیرایی کند.

وی گفت: انتظار امام زمان (عج) لحظه به لحظه است، باید به گونه ای منتظر بود که هر لحظه خبر ظهور آقا به گوش رسد، آماده باشیم، اهل گناه و دلبسته به دنیا نمی تواند نام خود را منتظر بنامد.

قربانی افزود: منتظر کسی است که تلاش کند روز به روز به لحاظ روحی، فکری و عملی خود را بیش از پیش شبیه مولای خود کند و این راهی ندارد جز تقویت ایمان، تقوا و فضایل اخلاقی و دوری از گناه.

این کارشناس دینی اظهارکرد: بی تردید این مهم، یک شبه تحقق نمی یابد بلکه لازم است با توکل به خدا و توسل به خود حضرت، به طور تدریجی و مستمر در این راه قدم برداشت.

وی گفت: نکته مهمی که بیان دوباره آن ضروری به نظر می رسد آن است که از وسواس شیطان در این راه نباید غافل بود. شاید بزرگترین و خطرناکترین وسوسه و فریب شیطان ایجاد روحیه یأس باشد. قربانی خاطرنشان کرد: بی تردید هر کس توان و استعدادهایی دارد و امام زمان (عج) از هر فرد به همان اندازه توقع و انتظار دارد، پس باید با پشت پا زدن به اغواهای شیطان، به خدا توکل کرد، از اهل بیت استمداد کرد، یا علی گفت و تلاش کرد تا هر روز بیشتر و بهتر از دیروز وظایف منتظر واقعی مولایمان امام زمان (عج) را انجام داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =