کمک کردنتان پیش کش، به آزادی ملت ها احترام بگذارید!

با کنار هم قرار دادن ادعای آمریکا برای کمک به ملت ها برای مبارزه با کرونا و از طرفی اصرار آنها برای اشغال کشور ها می توان این چنین گفت که شما به آزادی ملت ها احترام بگذارید، کمک کردن پیش کش.

به گزارش ندای تفرش به نقل از دیار آفتاب؛ در زمانه همه گیری ویروس کرونا در جهان آن چه که این بیماری را در ایران خاص تر و ویژه تر جلوه داد هم زمانی این همه گیری با تحریم های ظالمانه و تمام عیار ایالات متحده و هم پیمانان اروپایی و منطقه‌ای اش بود؛ چرا که مقابله با این ویروس در حال حاضر و عواقب اقتصادی و اجتماعی آن در آینده نیازمند منابع قابل توجهی است که با توجه به شرایط تحریمی تحمیل شده به کشور، تامین این منابع با مشکلات بسیار زیادی روبه رو ست و خواهد بود.

در همین راستا بود که از همان ابتدا دولت آمریکا در جهت کاهش نگاه های روانی و رسانه ای نسبت به خود تصمیم به اجرای یک شوی رسانه ای گرفت و از کمک های دارویی و غذایی به ایران گفت البته این بماند که این مهم یا در حد یک جریان سازی رسانه ای باقی ماند و یا اینکه در یک روند دیپلماتیک ناقص جهت تکمیل همان پروژه رسانه ای گرفتار و این موضوع تنها به یک خبر و البته خوراک برای بنگاه های خبر پراکنی تبدیل شد.

ادعای کمک رسانی آمریکا به ایران درحالی بود که از یک سو بر اساس گمان های موجود، آمریکا، خود یکی از مظنونین این اپیدمی بزرگ جهانی است و از سویی دیگر گذشته پر خباثت آمریکایی ها خود هر عقل سلیمی را به این سمت گرایش می دهد که دشمنان در هر شرایطی آماده وارد کردن ضربات متعدد اقتصادی، جانی و اجتماعی هستند. از طرفی ناتوانی ایالات متحده در تامین لوازم مورد نیاز برای مقابله با این ویروس در کشور خود و عملکرد ضعیف دولت ترامپ در مدیریت این بحران و افزایش روز به روز شمار مبتلایان و فوت شدگان به این دلیل، آن هم در کشوری که مدعی ابر قدرتی است خود فلسفه کمک آنان به جمهوری اسلامی در راستای مبارزه با این بیماری را زیر سوال برد.

آن چه که قابل توجه است روند بیماری آمریکا و اروپا به شکلی پیش رفت که حتی کادر درمانی نیز به صدا درآمدند و پزشکان و پرستارانِ بسیاری اعتراضات پی در پی به علت کمبود لوازم مورد نیاز در بیمارستان ها را در رسانه های شخصی خود مطرح کردند که همین موضوع منجر شد تا بنا به اعلام رسانه های آمریکایی و پزشکان مستقر در بیمارستان ها مقامات ایالات متحده پزشکان و پرستاران را از اظهار نظر در خصوص کمبودهای موجود منع کنند و یا حتی پزشکان و پرستارانی که از کمبود بگویند را اخراج کنند.

از سویی دیگر میزان بحران در آمریکا به حدی رسید که در خبرهای متعدد منتشر شد که به دلیل کمبود امکانات و تخت های ویژه، بیماران آلزایمری و سندرم داون که به بیماری کرونا مبتلا شوند، رها خواهند شد تا بمیرند.

در کنار بحران کرونا که مدعیان آمریکایی نا توان از مدیریت آن بودند فعالیت های منطقه ای آمریکا در عراق و خلیج فارس شدت گرفت تا اهالی کاخ سفید بتوانند برداشت های داخلی و خارجی مورد نظر خود را داشته باشند. از طرفی راهکاری برای کاهش اعتماد عمومی نسبت به ترامپ آن هم درست قبل از انتخاباتات ۲۰۲۰ بیابند و از طرفی نیز از تمرکز جهان بر کرونا استفاده کنند و بتوانند سیاست های منطقه ای خود و دخالت در امور کشورها را ادامه دهند. در همین راستا بود که دونالد ترامپ که فرصت نیروهای مردمی حشدالشعبی به آمریکا برای ترک عراق را رو به پایان دید با یک چینش تدافعی و از طرفی تهاجمی برای مواقع خاص در نحوه قرار گیری نیرو ها و تجهیزات در عراق بر حضور خود در این کشور اصرار ورزید و حتی در توییتی نیروهای مردمی حشد و ایران را تهدید نظامی کرد.

باید گفت که گویا آمریکایی ها هنوز هم در توهم ابر قدرتی خود قرار دارند و به این باور نرسیده اند که دنیای ابر قدرت ها برای آنها به پایان رسیده است. شیوه برخورد آنان با بیماری خاص و شیوه برخورد با دیگر کشورها نشان می دهد که آمریکا در بحرانی ترین وضعیت سال های گذشته خود قرار دارد. از طرفی با دولتی روبه روست که متوهمانه تصمیم می گیرد و از طرفی دیگر آرام آرام قدرت منطقه ای خود را نیز رو به زوال می بیند و در تلاش است تا با قیل و قال های رسانه ای خود را همچنان در اوج نشان دهد.

جالب توجه اینجاست امروز آمریکایی که مدعی کمک به جمهوری اسلامی برای مقابله با کروناست خود در باتلاق آن گرفتار شده است. همچنین این آمریکا در حالی که پارلمان عراق به خروج نظامیان آمریکایی از عراق رأی داده اند اما همچنان بر ماندن خود در این کشور اصرار دارد. حال با کنار هم قرار دادن این موارد می توان به بزرگترین تناقضات تاریخ بشریت دست یافت و باید خطاب به آمریکایی ها گفت لطفا به انسانیت و آزادی ملت ها احترام بگذارید، کمک کردنتان پیش کش.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =