ثبت‌نام سفر عتبات هم‌زمان با ایام عرفه آغاز شد+هزینه اعزام‌ها

ثبت‌‌نام سفرهای زمینی به عتبات در ایام عرفه آغاز شد. متقاضیان سفر به کربلا می‌توانند تا 26 تیر با قیمت دور قبلی این سفرها، با یکی از کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت عازم کربلا شوند.

به گزارش ندای تفرش به نقل از خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، ثبت‌نام سفرهای زیارتی به عتبات در تیرماه از سوی سازمان حج و زیارت آغاز شد. متقاضیان سفر به عتبات در ایام عرفه هم می‌توانند برای ثبت‌نام در کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت از امروز اقدام کنند.

البته با توجه به گرانی نرخ پروازها در ایام عرفه، هنوز امکان ثبت‌نام در سفرهای هوایی عتبات وجود ندارد و فقط ظرفیت کاروان‌های زمینی اعلام شده است. به گفته مدیر یکی از دفاتر زیارتی، با وجود فشارها برای افزایش قیمت سفرهای زیارتی به عتبات، سازمان حج و زیارت نرخ این سفرها را کنترل کرد و در این دوره افزایش قیمت در اعزام‌های عتبات شاهد نیستیم.

کربلا در روزهای گذشته

هزینه سفر عتبات به صورت زمینی از ابتدای تیرماه از پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا هفت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است و زائران می‌توانند تا ۲۶ تیرماه در یکی از کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت با این قیمت راهی عتبات شوند.

بر همین اساس، قیمت سفرهای زیارتی به عتبات در ماه آینده حدود ۲ میلیون تومان با هم تفاوت دارد که این تنوع قیمت‌ها به دلیل نوع اسکان زائران در هتل‌های نجف، کربلا و کاظمین تعیین شده است.

در روزهای آینده کاروان‌های هوایی عتبات در ایام عرفه هم بازگشایی می‌شود که البته به دلیل بالا بودن نرخ  بلیت پروازها در این ایام، برخی از احتمال افزایش قیمت این کاروان‌ها خبر می‌دهند.

دور جدید سفرهای زیارتی به عتبات تا ۲۶ تیرماه برنامه‌ریزی شده است. هفتم تیرماه عرفه است که بسیاری از ایرانیان هر ساله در این ایام به زیارت کربلا مشرف می‌شوند تا دعای عرفه را در جوار حرم سیدالشهدا علیه‌السلام قرائت کنند.

پایان پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + چهارده =