ادارات استان مرکزی ملزم به کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق هستند

قائم‌مقام مدیرعامل در مدیریت توزیع برق شهرستان اراک، گفت: تمام ادارات استان باید مصرف برق خود را به میزان ۳۰ درصد در ساعات اداری نسبت به سال گذشته و ۶۰ درصد در ساعات غیر اداری نسبت به روز جاری کاهش دهند در غیر این صورت با قطع برق مواجه می‌شوند.

به گزارش ندای تفرش به نقل از دیار آفتاب؛ امید رفیعی قائم‌مقام مدیرعامل در مدیریت توزیع برق شهرستان اراک صبح امروز با اشاره به برگزاری مانور مدیریت و کنترل مصارف برق ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی گفت: این مانور برای کلیه دستگاه‌های اجرایی استان و استفاده از مولدهای دیزلی برای حفظ تاب‌آوری ادارات برگزار شد.

وی گفت: تمام ادارات استان باید مصرف برق خود را به میزان ۳۰ درصد در ساعات اداری نسبت به سال گذشته و ۶۰ درصد در ساعات غیر اداری نسبت به روز جاری کاهش دهند در غیر این صورت با قطع برق مواجه می‌شوند.

رفیعی ادامه داد: ادارات باید بر اساس مصوبه هیئت‌وزیران مولدهای اضطراری خود را در ساعات پیک وارد مدار کنند.

وی بابیان  اینکه در این مانور ۵۰ اکیپ سنجش میزان همکاری ۱۲۸دستگاه دولتی در ۱۲شهرستان استان در کاهش بار مصرف برق از طریق به‌کارگیری مولدهای خود تأمین و سایر راهکارهای تعیین‌شده در ساعات اوج بار بازرسی و نظارت می‌کنند، افزود: همچنین میزان مصرف برق ادارات از طریق کنترل داده‌های لحظه‌ای جمع‌آوری‌شده توسط کنتورهای هوشمند، موردبررسی قرار خواهند گرفت.

این مقام مسئول بابیان اینکه میزان کاهش مصرف برق دستگاه‌ها نیز توسط شرکت پایش و نتیجه به مسئولان مرتبط استان اعلام می‌شود، افزود: ازجمله مهم‌ترین مؤلفه‌های تأثیرگذار بر اذهان عمومی ،چگونگی مصرف برق ادارات، نهادها و دستگاه‌های اجرایی است و به همین منظور تمامی ادارات در سال جاری مکلف شده‌اند با به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌های موجود، مصرف برق خود را طبق دستورالعمل ابلاغی وزارت نیرو کاهش دهند.

وی گفت: رصد مصرف برق ادارات توسط کنتورهای هوشمند انجام می‌پذیرد و مسئولان دستگاه‌های اجرایی نیزمی توانند گزارش را مشاهده کنند و گزارش هفتگی میزان مصرف برق ادارات توسط شرکت توزیع برق به استانداری ارائه می‌شود .

رفیعی خاموش کردن چراغ‌های اضافی، کاهش مصرف سیستم سرمایشی، حذف وسایل برقی غیرضروری و به مدار آوردن دیزل ژنراتورها در ساعت اوج بار را از جمله راهکارهای کاهش مصرف برق عنوان کرد.

   

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + چهار =