۲۵۰ مگاوات به میزان مصرف برق استان مرکزی در فصل گرما افزوده می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت: بالاترین میزان پیک ثبت شده تاکنون در استان ۹۷۰مگاوات بوده است، با وارد مدار شدن بار سرمایشی در استان،۲۵۰ مگاوات به میزان مصرف برق استان افزوده خواهد شد.

به گزارش ندای تفرش به نقل از دیار آفتاب؛ محمود محمودی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی با بیان اینکه در آیات و احادیث بر دوری از اسراف بسیار تأکید شده است، افزود: تجربه موفق گذر از پیک برق سال ۱۴۰۱ نشان داد مشترکین برق می‌توانند با اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف علاوه بر کمک به حفظ پایداری شبکه از مزایا و پاداش‌های صرفه‌جویی نیز بهره‌مند شوند.

وی بیان کرد: بیش از ۴۲۰هزار مشترک از ۶۴۵هزار مشترکین خانگی استان مرکزی، حدود ۶۵درصد مشترکین در سال گذشته ۲۷میلیارد تومان پاداش دریافت کردند.

محمودی گفت: ۱۲ هزار مشترک صنعتی و کشاورزی استان در طرح‌های کاهش پیک تابستان سال گذشته مشارکت داشته‌اند، این مشارکت و همکاری موجب پرداخت بالغ‌بر ۴۴میلیارد تومان به‌عنوان پاداش در صورت‌حساب بهای برق مصرفی صاحبان صنایع و کشاورزان، مولدها و سایر بخش‌ها شده است.

 وی افزود: مهم‌ترین طرحی که امسال در بخش مدیریت مصرف بخش خانگی اجرایی می‌شود، طرح «پاداش صرفه‌جویی» است. این طرح با هدف تأمین برق پایدار برای تمامی بخش‌ها اجرا می‌شود، بدین معنا که هر خانواری که مصرف برق خود را کاهش دهد، به میزان هر کیلووات ساعت کاهش مصرف، تا ۲۰۰۰ تومان کاهش دریافت می‌کند.

 محمودی بیان کرد: این پاداش شامل تمامی مصارف اعم از مصارف داخل الگو و بیش از الگو است و درباره این که خانوارها چه میزان امکان صرفه‌جویی دارند، باید گفت مصارف متفاوت است، الگوی مصرف برق در ماه‌های خرداد تا شهریور برای مناطق عادی ۳۰۰ کیلووات ساعت و در مناطق گرمسیر تا ۳۰۰۰ کیلووات ساعت است.

وی افزود: بر این مبنا اگر خانواری در منطقه عادی ۱۰۰ کیلووات صرفه‌جویی کند، می‌تواند ۲۰۰ هزار تومان در ماه پاداش دریافت کند و اگر فردی بتواند یک کولر گازی را در مناطق گرمسیر خاموش کند، تا یک‌میلیون تومان هم در ماه امکان دریافت پاداش خواهد داشت.

وی گفت: بالاترین میزان پیک ثبت شده تاکنون در استان ۹۷۰مگاوات بوده است، با وارد مدار شدن بار سرمایشی در استان،۲۵۰ مگاوات به میزان مصرف برق استان افزوده خواهد شد.

محمودی افزود: سهم عمده مصرف برق در روزهای گرم سال، استفاده از وسایل سرمایشی است، شهروندان از دور کند کولرهای آبی استفاده کنند و با سرویس دوره‌ای کولرهای آبی و گازی و تنظیم درجه کولرگازی روی ۲۴ درجه سانتی گراد، علاوه بر کمک به کاهش آلایندگی محیط زیست هزینه برق مصرفی را به میزان قابل ملاحظه‌ای می‌توانند کاهش دهند.

محمودی گفت: کولرهای گازی از جمله پرمصرف‌ترین وسایل خانگی هستند، استفاده از سیستم‌های سرمایشی با راندمان بالا موجب افزایش بهای برق مصرفی مشترکان در فصل تابستان می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای عبور از پیک مصرف برق در تابستان، صنایع می‌توانند در طول هفته به‌جز یک روز از ساعت  ۱۱صبح تا ساعت ۲۳ به تولید خود ادامه دهند.

وی تصریح کرد: امسال در راستای گذر از پیک‌بار مصرف، بخش‌های اداری، صنایع، کشاورزان، تجاری همکاری کامل باید داشته باشند، اما برای اینکه کمترین آسیب به این بخش‌ها وارد شود، برنامه‌ریزی نسبتاً دقیق و منظمی صورت گرفته و انتظار است همکاری گسترده‌ای از سوی بخش‌های مختلف صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت: به‌طورقطع با همدلی، هم‌افزایی، همکاری بالا و برنامه‌ جمعی از سوی بخش‌های مختلف، از این مرحله سخت عبور می‌کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 1 =