جوان گرایی و توجه ویژه به جوانان مهمترین هدف کنگره شهدای استان مرکزی است

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با بیان اینکه جهاد تبیین از مهمترین اهداف برگزاری کنگره‌های شهدا است، گفت: در کنگره استان مرکزی محوریت همه برنامه‌ها تبیین بود و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در این راستا قرارگاه تخصصی جهاد تبیین در ستاد کنگره راه‌اندازی شد.

به گزارش ندای تفرش به نقل از  دیار آفتاب؛ غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در آیین بازدید مسئولین استان کهگیلویه و بویر احمد در راستای تجربه نگاری و بهره‌گیری از تجربیات کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی اظهار داشت: یکی از مهمترین دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی بیانات بسیار حکیمانه مقام معظم رهبری در جمع اعضای ستاد است که راهبرد و نقشه ادامه راه را تعیین کردند و تحقق این بیانات و ادامه راه کنگره ماموریت اصلی ستاد کنگره است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: شناسایی ویژگی‌های مهم استان مرکزی از ابتدای شروع کنگره در دستور کار قرار گرفت و با توجه به وجود به برکت حضرت امام(ره) در استان مرکزی که بیش از ۲۰ سال از حیات با برکت خود را در این استان گذراندند یکی از مهمترین مسئله‌های کنگره قرار گرفت.

وی ادامه داد: صنعتی بودن استان و داشتن ظرفیت‌های متعدد در استان موجب شده بود که این استان بیش از ۹۰ ماموریت در دفاع مقدس انجام دهد و لذا آشنایی مردم و نسل جدید با این شاخصه استان از دیگر اهداف کنگره بود.

کریمی اضافه کرد: با توجه به نقش مهم استان مرکزی در دفاع مقدس تشکیل ستاد پیشینه رزم استان چهار سال قبل از کنگره آغاز به کار کرد و جمع آوری اسناد در حوزه دفاع مقدس به طور ویژه در دستور کار قرار گرفت و در این راستا موفقیت‌ها و اقدامات بسیار ماندگاری انجام شد که امروز در کشور به عنوان الگویی مهم مطرح است.

وی جوان گرایی و توجه ویژه به جوانان در همه ابعاد را از دیگر ویژگی های برجسته کنگره شهدای استان مرکزی دانست و افزود: در همه فعالیت‌ها علاوه بر اینکه ایده‌ها، طرح‌ها و نظرات جوانان شنیده و استفاده می‌شد به سلایق و مخاطب جوانان نیز توجه می‌شد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: بهره گیری از ظرفیت دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه به عنوان پایه‌های فعالیت علمی و پژوهشی از ابتدا مورد توجه بود و مسئله تولید علم در دفاع مقدس نیز همزمان دنبال می‌شد.

وی تأکید کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی و حاکم‌شدن فرهنگ‌های ارزشی در استان مرکزی از دیگر دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی است و به برکت کنگره بسیاری از فرهنگ‌های ارزشی در استان نهادینه شده که خیرات و برکات فراوانی داشته است.

کریمی با بیان اینکه جهاد تبیین از مهمترین اهداف برگزاری کنگره‌های شهدا است،گفت: در کنگره استان مرکزی محوریت همه برنامه‌ها تبیین بود و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در این راستا قرارگاه تخصصی جهاد تبیین در ستاد کنگره راه اندازی شد.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از خلاقیت و خصوصا بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی و زبان هنر در دفاع مقدس برای سنین مختلف خصوصا کودکان و نوجوانان از دیگر اولویت های کنگره شهدای استان بود که همه این راهبردها همچنان با قوت ادامه دارد.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 10 =