خانواده ها در پرورش افرادی که حیا و عفت را در جامعه بیشتر می کنند نقش موثری دارند.

حجت الاسلام حسین اجرایی امام جمعه تفرش گفت: دشمن تلاش می کند زیبایی ها و نقاط قوت مبانی دینی را از ما بگیرد؛ حیا و غیرت از جمله ارزش های دینی است و از ثروت های جامعه ما و جامعه اسلامی قلمداد می شود.

حجت الاسلام حسین اجرایی امام جمعه شهرستان تفرش درگفتگو با خبرنگار فرهنگی ندای تفرش در واکنش به شهادت حمیدرضا الداغی گفت: این اتفاقات سابقا هم در کشور تکرار شده است؛ در قصه شهادت این برادرمان؛ متدینین، مومنین و خانواده هایی که غیرت دارند دلشان به درد آمد؛ بعضی مواقع و برخی نقاط در افراد بسیار معدودی حیا و غیرت کم می شود.

اجرایی اظهار کرد: عواملی وجود دارد که وقتی دختران به مسئله بسیار مهم حیا که در قرآن، خدای متعال به آن تاکید دارد اهمیت کمتری می دهند یا در جوان ها نسبت به مسئله غیرت بعضی اوقات جدیت کمتری دیده می شود.

وی یکی از عوامل کم شدن حیا و غیرت در جوانان را فشار دشمنان عنوان کرد و افزود : دشمن تلاش می کند زیبایی ها و نقاط قوت مبانی دینی را از ما بگیرد؛ حیا و غیرت از جمله ارزش های دینی است و از ثروت های جامعه ما و جامعه اسلامی قلمداد می شود.

امام جمعه تفرش ادامه داد: خانواده ها در پرورش افرادی که حیا و عفت را در جامعه بیشتر می کنند نقش موثری دارند.

اجرایی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در رابطه با همراهی نکردن دشمن بیان کرد: دختران فریب دشمن را نخورند بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب اگر این افراد می دانستند که پشت این قضایا چه کسانی هستند همراهی نمی کردند؛ خیلی از کشف حجاب ها، جسارت ها و پرده دری ها به واسطه نقشه های دشمن است.

وی تاکید کرد: خانواده ها باید نسبت به فرزندانشان که مهمترین میوه و ثروت آنها هستند مواظب باشند و آنها را راهنمایی و ارشاد کنند؛ که برای این مسائل اهمیت قائل باشند.

امام جمعه تفرش ادامه داد: قوانینی در حمایت از آمر به معروف و ناهی از منکر وجود دارد که قوانین خوبی است اما در عمل حمایت صورت نمی گیرد؛ مجلس شورای اسلامی در این زمینه تعلل کرده و وظیفه اش را به درستی انجام نداده است که این مورد گلایه است. در این مورد نیاز به برنامه های عملیاتی و نقشه راه است که چگونه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه حمایت و نهادینه شود.

اجرایی تصریح کرد: حوادث، وقایع و اغتشاشات سال گذشته قطعا در بروز جنایات امسال مانند جنایت سبزوار موثر است.

وی با اشاره به انجام وظیفه در تمامی نهادها و ارگان ها بیان کرد: هر مجموعه باید به وظیفه خود عمل کند؛ مردم بی تفاوت نباشند، دولت و نظام برنامه ریزی و برخورد کند و از نیروی انتظامی حمایت کند، سپاه وظایف خود را انجام دهد، ستاد امر به معروف و نهی از منکر در صحنه حضور یابد، بیانیه دهد و حمایت کند.

اجرایی ادامه داد: مجموعه های فرهنگی، موسسات، هیئت ها، جوان های فرهنگی، معلمان، روحانیون و حوزه های علمیه نقش آفرین باشند که اگر این گونه شود دیگر هنجارشکنان جرات انجام و یا حمایت این گونه جنایات را نداشته باشند.

امام جمعه تفرش خاطر نشان کرد: سیاسیون در بعضی مواقع به درستی صحبت نمی کنند آنها باید خطوط قرمز را رعایت کنند و بدانند در کدام مسیر قرار دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =