آژیر خطر کرونا در استان مرکزی به صدا درآمد/ ۸ شهرستان در وضعیت قرمز

بر اساس آخرین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شده هشت شهرستان استان مرکزی در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گزارش ندای تفرش به نقل از دیار آفتاب؛ بر اساس آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت برای شهرستان‌های کشور از دوازدهم فروردین‌ماه هشت شهرستان در استان مرکزی در وضعیت قرمز، یک شهرستان در وضعیت نارنجی و سه شهرستان در وضعیت زرد قرار گرفته‌اند.

در این رنگ‌بندی شهرستان‌های خمین، شازند، محلات، دلیجان، کمیجان، تفرش، آشتیان و فراهان در وضعیت قرمز، شهرستان‌ اراک در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های ساوه، زرندیه و خنداب زرد هستند.

از ۱۱ تا ۱۲ فروردین ماه ۱۴۰۲ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۹۰۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۴۹۲ نفر از آنها بستری شدند و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱ نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۵ هزار و ۳۶۹ رسید.

این روزها دوباره کرونا جان تازه‌ای گرفته و از آنجا که در ایام عید نوروز هم قرار داریم، مردم باید برای مبتلا نشدن به این ویروس باید همچنان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را داشته باشند.

بر اساس آخرین به روز رسانی ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز از ۱۳ به ۱۹ شهر افزایش و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۴۸ به ۴۵ شهر کاهش یافت. 

همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از ۱۹۴ به ۲۳۳ و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۱۹۳ به ۱۵۱ شهر رسید.

گفتنی است وضعیت قرمز به معنای خیلی پرخطر، وضعیت نارنجی به معنی پرخطر و رنگ‌های  زرد و آبی در اعلام رنگ‌بندی‌های کرونایی به معنای وضعیت‌های خطر متوسط و کم‌خطر هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + شش =