عملیات اجرایی بازارچه صنایع‌دستی تفرش آغاز شد

عملیات اجرایی بازارچه صنایع‌دستی تفرش روز یکشنبه با حضور «پویا محمودیان» معاون وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، «ولی الله بیاتی» نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی و اقشار مختلف مردم آغاز شد.

به گزارش ندای تفرش، مصطفی مرزبان  امروز ۷ فروردین۱۴۰۱، گفت: این بازارچه در پارک حکیم نظامی تفرش به مساحت ۹۴ مترمربع در ۶ غرفه در نظر گرفته شده است که زمینه اشتغال ۲۴ نفر را به صورت مستقیم فراهم خواهد آورد.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی افزود: این بازارچه در قالب تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری و با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ساخته می‌شود.

مرزبان اظهار  داشت: با هماهنگی‌های انجام شده این بازارچه بهمن‌ماه امسال افتتاح و در اختیار علاقه‌مندان به هنر صنایع‌دستی برای عرضه تولیدات قرار می‌گیرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکز ی با اشاره به اینکه این استان در زمینه ساخت و راه‌اندازی بازارچه‌های دائمی صنایع‌دستی در کشور پیشرو است. گفت: ۳۴۸رشته صنایع‌دستی در کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۱۰ رشته در استان مرکزی فعال است.

انتهای پیام 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 5 =