عملیات اجرایی بازارچه صنایع‌دستی تفرش آغاز شد

عملیات اجرایی بازارچه صنایع‌دستی تفرش روز یکشنبه با حضور «پویا محمودیان» معاون وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، «ولی الله بیاتی» نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی و اقشار مختلف مردم آغاز شد.

به گزارش ندای تفرش، مصطفی مرزبان  امروز ۷ فروردین۱۴۰۱، گفت: این بازارچه در پارک حکیم نظامی تفرش به مساحت ۹۴ مترمربع در ۶ غرفه در نظر گرفته شده است که زمینه اشتغال ۲۴ نفر را به صورت مستقیم فراهم خواهد آورد.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی افزود: این بازارچه در قالب تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری و با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ساخته می‌شود.

مرزبان اظهار  داشت: با هماهنگی‌های انجام شده این بازارچه بهمن‌ماه امسال افتتاح و در اختیار علاقه‌مندان به هنر صنایع‌دستی برای عرضه تولیدات قرار می‌گیرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکز ی با اشاره به اینکه این استان در زمینه ساخت و راه‌اندازی بازارچه‌های دائمی صنایع‌دستی در کشور پیشرو است. گفت: ۳۴۸رشته صنایع‌دستی در کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۱۰ رشته در استان مرکزی فعال است.

انتهای پیام 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهارده =