مبارزه با آفت سن مادر در ۲ هزار هکتار از مزارع فراهان انجام شد

رئیس جهاد کشاورزی فراهان گفت: از ابتدای آغاز طرح مبارزه با سن غلات تاکنون ۱۹۰۵ هکتار از مزارع غلات شهرستان علیه سن مادر و ۱۲۵۱ هکتار علیه علف های هرز سمپاشی شده است.

یار محمدی، رئیس جهاد کشاورزی فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: سن گندم یکی از آفت هایی است که به دلیل دخالت انسان در طبیعت، افزایش پیدا کرده است و از آنجایی که فصل بهار فرصت مناسبی برای رشد و تغذیه آن است، بهترین زمان نیز برای مبازه با این آفت هم به شمار می رود. 

وی افزود: سن غلات یکی از آفات خسارت زای مزارع گندم و جو است که اگر به موقع مبارزه نشود بین ۷۰ تا ۸۰ درصد خسارت به مزارع وارد می کند.

یارمحمدی اظهارکرد: کار مبارزه با آفت سن گندم  در شهرستان ادامه دارد و کشاورزان در فرصت باقیمانده نسبت به مبارزه برعلیه این آفت اقدام کنند تا ضمن جلوگیری از خسارت، محصول خوب و با کیفیتی داشته باشند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فراهان گفت: تاکنون سه هزار و ۱۵۶ هکتار از مزارع کشاورزی فراهان علیه سن مادر و علف های هر غلات سمپاشی شد.

وی خاطرنشان کرد: در  مرحله مبارزه با سن مادر تا زمان مشاهده شدن تخم سن مبارزه انجام می‌شود، از ابتدای آغاز طرح مبارزه با سن غلات تاکنون ۱۹۰۵ هکتار از مزارع غلات شهرستان علیه سن مادر و ۱۲۵۱ هکتار علیه علف های هرز سمپاشی شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 17 =