هیچ مورد فوتی با بیماری کرونا در تفرش نداشته ایم/در ایست و بازرسیها، ۳۰ مورد مشکوک به بیمارستان ارجاع شده اند/مردم، قبل از مصرف از سلامت موادضدعفونی کننده اطمینان حاصل کنند

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش گفت: تست کرونا 20 نفر در تفرش مثبت شده که همه آنها تحت نظر هستند. از این تعداد 10 نفر بهبود یافته و دوران بیماری را سپری کرده اند.

دالوندی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش در گفتگو با ندای تفرش، گفت: تست کرونا ۲۰ نفر در تفرش مثبت شده که همه آنها تحت نظر هستند. از این تعداد ۱۰ نفر بهبود یافته و دوران بیماری را سپری کرده اند. در حال حاضر هم ۳ نفر در بیمارستان بستری هستند.

دالوندی با تاکید براینکه هیچ مورد فوتی به دلیل کرونا در تفرش ثبت نشده است، اظهار کرد: نباید مرگ افراد به دلیل کهولت سن، بیماری های زمینه ای و…. را به پای کرونا نوشت. هنوز هیچ مورد فوتی در خصوص بیماری کرونا در تفرش نداشته ایم.

وی با اشاره به همکاری مردم، افزود: شهروندان نهایت همکاری را دارند و همین عامل سبب کاهش تعداد بیماران در تفرش شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش با اشاره به کنترل مبادی ورودی و خروجی شهر، بیان کرد: در ایست و بازرسیها، ۳۰ مورد مشکوک به بیمارستان ارجاع شده اند؛ با توجه به دوره نهفتگی بیماری و امکان انتقال و ابتلا در این دوره، نمی توان درباره تعداد دقیق آنها آماری ارائه کرد.

دالوندی با اشاره به قرنطینه خانگی، اظهار کرد: در حال حاضر ۵ نفر در قرنطینه خانگی هستند که تحت نظارت مستمر مراقبین سلامت شبکه و بهداشت تفرش دوره درمان را سپری می کنند.

وی با تاکید براینکه، شرایط فعلی زمان مناسبی برای مسافرت نیست، تصریح کرد: نگرانی ها و تذکرات برای حفظ سلامتی و جان مردم است. افراد ضمن نرفتن به مسافرت سعی کنند در این روزها در خانه بمانند و کمتر در اجتماع حضور پیدا کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش ادامه داد: رعایت مسائل بهداشتی و شستن مداوم دست ها سبب پیشگیری از بیماری می شود.

دالوندی با اشاره به دریافت کمکهای نقدی و غیرنقدی بیان کرد: خیرین می توانند کمکهایی نظیر الکل، موادضدعفونی کننده، گان، دستکش و… را به شبکه بهداشت و درمان تفرش تحویل دهند. همچنین کمکهای نقدی خود را به شماره کارت ۶۰۶۳۷۳۷۰۰۰۰۲۱۴۲۴ واریز کنند.

وی خاطر نشان کرد: مردم هنگام خرید و استفاده از مواد ضدعفونی کننده از سلامت این اقلام اطمینان حاصل کنند؛ چراکه در این موقعیت برخی از افراد شیاد با سوءاستفاده اقلام تقلبی و ناسالم را در بازار توزیع کرده اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + چهارده =